Dota Allstars Forum | Eurobattle | Garena | Map Hack | Rehber

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Barathrum - The Spiritbreaker

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
pRo-Examiner
| .. Paylaşımcı Üye .. |

Rep Puanı : 0
Doğum tarihi : 18/02/89
Oyanadığı Server : euRobattLee
Favori Hero : NeVeRmoRe ..!
İletim : dota Pro Game :D

MesajKonu: Barathrum - The Spiritbreaker   C.tesi Şub. 06, 2010 10:47 pm

Range: 100 | Speed: 290 | Primary: STR
Str: 20 + 2 | Agi: 17 + 1.7 | Int: 15 + 1.8
Damage: 42 - 52 | HP: 530 | Mana: 195 | Armor: 4

1.) Artılar ve Eksiler
2.) Barathrum'un Skilleri
3.) Skill Build
4.) Item Build
5.) Strateji
6.) Charge ve Strike

Artılar ve Eksiler
+ Natural stun (İyi de bir stun) (Bash desek hatta daha da iyi)
+ İyi armor
+ Skill ve itemlarla inanılmaz movement speed imkanı
(Sange and Yasha, BoT ve maxlanmış empowering haste ile 454.299) (Artık daha fazla herhalde)
+ Müthiş Creeper

- Kolayca ganglanabilir.
- Ortalama hp
- Kurnaz takımlar için bir hedef

Barathrum'un Skilleri

Charge of Darkness [C]
Barathrum fixes his sight on an enemy and accelerates towards it. As you increase speed, you begin to merge with the shadows around you, becoming difficult to see until you stop the Charge or hit your target. Upon leaving the shadows, Barathrum shocks his opponent into an immobile state for some time.

Level 1 - Accelerates slowly, 1 sec stun.
Level 2 - Accelerates moderately, 1.5 sec stun.
Level 3 - Accelerates fast, 2 sec stun.
Level 4 - Accelerates very fast, 2.5 sec stun.

Not: Bu stratejimin hayati bir parçası. İnvisible ve wind walk yapan herolara karşı kesinlikle etkili.
Charge ve Strike kısmında daha fazlası mevcut.

Empowering Haste [H]
Causes the Spiritbreaker to swing his weapon faster with higher movement speed, allowing him to deal extra damage. His presence increases the movement speed of nearby units (200 AoE).

Level 1 - Increases movement speed by 2% and damage by 4% of his movement speed.
Level 2 - Increases movement speed by 4% and damage by 8% of his movement speed.
Level 3 - Increases movement speed by 6% and damage by 12% of his movement speed.
Level 4 - Increases movement speed by 8% and damage by 16% of his movement speed.

Not: Midden late game'e doğru müthiş bir skill. Sizi bir hız şeytanı yapacak.

Greater Bash [T]
Gives a 17% chance to bash enemies across the ground, doing more initial damage and damage as they skid.

Level 1 - 20 bonus damage, 240 knockback distance.
Level 2 - 40 bonus damage, 270 knockback distance.
Level 3 - 60 bonus damage. 300 knockback distance.
Level 4 - 80 bonus damage. 330 knockback distance.

Bu, hedefinizi belli bir mesafe(levele göre) sürükleyen iyi bir stun. Her nether strike kullanışınızda çalışır, düşman heroyu takım arkadaşlarınıza, kulelerinize ya da creeplerinize çekmenize olanak sağlar.

Nether Strike [E]
Moves you next to your target doing extra damage. if you have Greater Bash learned, you will also score a Greater Bash hit.

Level 1 - 100 bonus damage on hit.
Level 2 - 200 bonus damage on hit.
Level 3 - 300 bonus damage on hit.

Not: Blink yapan herolara karşı iyi, cooldownı kısa, güzel bir ulti. Charge of Darknessla uyumu müthiş.

Skill Açıklaması

Bashı erkenden maxlamayı şiddetle tavsiye ederim. Ultinize eklenecek ve level4 de 100 bonus damageı ile ultinizi 400 damagea yükseltecek. Ayrıca empowering haste de sizi çılgına çevirecek,ona da vermeyi unutmayın.

Item Build

Start Toplam Harcama = 600 gold
1. Boots of Speed 500 gold
2. Flask of Sapphire Water 100 gold

Açıklama: Boots earlyde hız için, su da koridorunuzda kalabilmeniz açısından.

Fountain'a İlk Gidiş Toplam Harcama = 1610 gold (Fiyatlar biraz eski biz 1950 diyelim)

3. Gloves of Haste 610 gold (550 diyelim)

4. Hand of Midas 1000 gold (1400 diyelim)

Açıklama: Bence Power Treads gözde büyütülmüş, bütün herolar için değil belki ama özellikle spiritbreaker için. Hand of Midas Power Treads'in 30% attack speedine karşılık 25% önerir ve Transmute adeta bir gold fabrikası.

Fountain'a 2'nci Gidiş Toplam Harcama = 2200 gold

5. Boots of Travel 2200 gold

Açıklama: Power Treads'den gelen hız artışı 10.. 10 movement speed yeri sallamaz. Boots of Speed size 40 movement speed verir, yer sallamasa da kesinlikle göze çarpar. Teleport stratejimin kilit noktası, çünkü regen item almak yerine aynı şeyi Fountaina uçarak sağlıyorum.

Buradan itibaren Fountain'a yolculuklar artacaktır ama şu itemları toplamaya çalışın:

6. Yasha 2250 gold

7. Sange 2250 gold

8. Sange and Yasha (800 gold)

Açıklama: Sange and Yasha'nın 10% (16% diyelim) movement speed vermesi kilit nokta, ve maim kovalama için çok iyi.
Ben Sange and Yasha'nın midgamede kolayca alınabileceğini düşünüyorum. Demek istediğim bu item birden çok ufak ucuz parçanın birleşmesiyle oluştuğundan, uzun süre para biriktirmek zorunda kalmayacaksınız.

9. Hyperstone 2100 gold

Açıklama: Hyperstone creeping'inizde yapacağından da çok hero killerinizde müthiş fark yaratacaktır.
Hyperstone ve Hand of Midas'dan gelen attack speed size çok daha fazla bash ve maim şansı verecektir.

Koşula Bağlı Item

Black King Bar

Not: Bu item hyperstonedan önce, hatta kill almada zorlanıyorsanız Sange and Yasha'dan da önce alınabilir.
Açıkçası, ben genelde late gamee kadar almıyorum bu itemı, late gamede takım savaşlarında büyük bir hedef olacağınızdan ihtiyaç duyarsınız.

Sizin Silah Seçiminiz

Not: Bu kısımda çeşitli faktörlere bağlı olarak bir takım itemlar alabilirsiniz. Mesela ne kadar paranız
olduğuna göre, oyunun gidişatına göre ya da düşmanın aldığı itemlara göre. Bazı favorilerimi listeledim
ama sizin seçiminize kalmış açıkçası. Yine de iki temel seçim var, tank ya da damage itemları.

Burize do Kyanon
Açıklama: Yüksek attack speediniz Critical Strike'a kıymet kazandıracak ve damageınız müthiş olacak.

Radiance
Açıklama: Bu itemı yalnız immolation'u (insanları kaçıp damagedan kurtulmaya iter) için değil, evade ve damage'ı için de seviyorum. Fakat alması zor olabilir, daha iyi seçenekler var, bu yalnızca kişisel favorim.

Monkey King Bar
Açıklama: İyi damage, daha da yüksek attack speed, ayrıca yeni bir passive verir. Böylece bash, maim ya da mini-stun yapma şansınız olur. Channeling spelleri durdurabilme özelliği de çok iyi.

Strategy

Early Game (lvl 1-Cool
Boots alın ve koridorunuza gidin, partnerle iyi iş yapar ama takımda en uygun kişi olmadığınız durumların dışında soloyu tercih edin. Orta koridor ileride anlatılan middle game swoop tactic için en uygun yer, bu yüzden solo değilse ortaya gidin. Geride durup experience toplamanın dışında, düşmanınız yaklaşırsa bir iki vuruş yapıp greater bash olmasını umun. Suyu akıllıca kullanın. Hand of Midas'ın 1610 (1950) goldunu tamamen farmlamaya çalışın, ama gerekirse bunu iki base yolculuğuna ayırın. Ben greater bash ve chargelar ile çok first blood aldım, yani agresif oynayın, yalnız aptalca oynamayın . Ayrıca hpsi kırmızıda fakat basee gitmek istemeyen diğer koridorlardaki düşmanlarınızdan da güzel erken killer alabilirsiniz.

Middle Game (lvl 9-16)
Bu kısım diğer koridorlarda takım arkadaşlarınızı baskılayan vasat hpli düşman heroları izlemeye aldığınız kısım.(Swoop Tactic) Eğer ortadaysanız bu çok kolay, çünkü iki yakın seçeneğiniz var. Kurbanınıza Charge of Darkness atın, ve izlediğiniz rotayı takip edin. Amacınız ona arkadan çullanıp(swoop) mümkünse creep ve kulelerinize doğru sürüklemek olmalı. Saldırıya devam edin ve bashlar umun, sonra yüksek hızınızla takip edin, ve kaçacak gibi olursa, nether strike'la bitirin. Middle game başlarında Boots of Travel'ı bitirmeniz lazım, bu yüzden Hand of Midas'la creeplemeyi ihmal etmeyin. Aşağıda ya da yukarıda kasıyorsanız bu en kolayı çünkü daha yüksek levelli creepleri transmute edip çılgın para yapabilirsiniz. Ben şahsen neutralleri bol creepliyorum, çünkü haritadaki yeriniz gizleniyor ve HoM'u iyi kullanabiliyorsunuz. Lvl 10 civarlarında ancient harici neutral ordularını ufacık hasarlarla yok edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek takım Satyr takımı, mana burn'un bedeli ağır olabilir.

Late Game (lvl 17-25)
Bu kısım herkesin kuvvetli olduğu, casterların bol büyü kullandıkları kısım. İyi tarafı, bir casterı
korumasız yakalarsanız, o ölü demektir. Kötü tarafı, yüksek derece casterlar (lion ya da crystal) sizi
mahvedebilir. Strength heroları da problem olabilir ama bir basher onları durdurmaya yarayacaktır.
Takım savaşlarına arkadan girmeye ve Strength herolarının arkasında saklanan casterları yakalamaya
çalışın.
Hyperstoneu aldıktan sonra kolayca neutral creep ordularını temizleyebilir, regular attackınızdan sonra
işleyen empowering haste sayesinde düşman creep killerinin de herbirini alabilirsiniz.

Charge ve Strike

Charge of Darkness
Charge of darkness hakkında bazı önemli notlar; Stunlara karşı korunmasızsınız, bunu unutmayın. Ayrıca düşmanın görüş alanında atmaya kalkarsanız, farkına varıp geri çekileceklerdir, bu yüzden sinsi olun. Dikkatleri dağılana kadar bekleyin, ya da sizi görmeyecekleri bir yerden atın. Ayrıca bilin ki charge of darkness eğer hedef hero blink olursa iptal olacaktır. Bu yüzden blink özelliği olan bir heroya çok uzak mesafeden atmayın.
Charge of Darkness invisible ya da wind walk yapan herolara karşı vazgeçilmezdir. Gözükene dek bekleyin, sonra CoD'yi atın ve siz onlara çarpana dek görünür kalacaklardır. Bu Rikimaru ve Spidey gibi görünmezliklerine çok ihtiyaç duyan herolara karşı çok iyi. Bunu takım arkadaşlarınıza yardım için de kullanabilirsiniz. Örneğin clinkzle savaşıyorlarsa, ve clinkz wind walk yapmak üzereyse charge atın, böylece takım arkadaşınız stun ya da finish için onu görebilecek. Bunu yapmadan evvel ne kadar yakında olduğunuza dikkat edin ki, siz hedefe yaklaşırken takım arkadaşınızın küçük belayı görüp öldürecek kadar zamanı olsun.

Nether Strike
NETHER STRIKE ATARKEN DOKUNULMAZ DEĞİLSİNİZ. Nether Strike cast'layıp daha bitiremeden dayağı yiyen çok insan gördüm. Uzun bir casting time'ı var, ve o sırada oldukça savunmasızsınız, bu yüzden uygun pozisyondan atın ve bittiğinde hedefi öldürebilecek kadar hp'niz olacağından emin olun. Nether strike'ın gerçek temiz bir numarası blink herosuna blinklemeden önce atmak. Tehlike dışına blink olacaklar, ve eğer onlar blinklemeden strike'ı atmışsanız, siz de onunla birlikte blink olacaksınız, ve onu bitirmek için müthiş bir fırsatınız olacak.
Bu büyüleri hangi sırayla kullanacağınız düşmanınıza göre değişebilir, sağduyunuzu ve en iyi yargınızı kullanın. Demon witch'i charge'layıp da onun size stun atmamasını beklemeyin

Farklı kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmış,derlenmiştir.
Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası